Menu

Dla kogo implanty zębów?

Przy ubytkach zębowych pojawiać może się dyskomfort w funkcjonowaniu pacjenta w ramach codziennej aktywności. Jednak ubytki zębowe, które przez długi czas nie są w żaden sposób leczone mogą również prowadzić do innych problemów. W wielu przypadkach inne zęby naturalne są znacznie bardziej obciążone, co może prowadzić do ich znacznie szybszego uszkadzania się. Innym problemem bywa to, że nienaturalnie realizowane jest proces gryzienia. Źle pogryzione pokarmy mogą prowadzić w dłuższym okresie czasu do poważnych problemów związanych między innymi z układem  trawienia. Z tego powodu leczenie ubytków w naturalnym uzębieniu warto jest podejmować najszybciej jak to możliwe. Jedną z opcji, która jest możliwa do zastosowania polega na wszczepianiu sztucznych zębów. W takim przypadku implanty zębów pozwalają na uzupełnienie sztucznymi zębami uzębienia, które jednocześnie zachowuje się dokładnie tak samo jak naturalne zęby.

Sztuczne zęby, którymi są implanty zębów wyglądają również niemal jak zęby naturalne. Obecnie stosowane są materiały, które między innymi nie zmieniają koloru przy zmianie oświetlenia czy nie świecą w nocy. Jednocześnie wykonanie implantów pozwala na wybranie materiałów, które kolorystycznie mogą być niemal w pełni dopasowane do koloru naturalnego uzębienia.

Leczenie implantologiczne przy stosowaniu najwyższej jakości materiałów nie prowadzi do odrzucenia sztucznych zębów wszczepianych w dziąsło, gdy zabieg jest właściwie przeprowadzony. Jednocześnie tego rodzaju zabiegi są w coraz mniejszym stopniu kosztowne, co znów wynika z możliwości korzystania z abonamentów, które pozwalają na rozłożenie kosztów leczenia na dłuższy okres czasu. Wysokiej jakości środki znieczulające niemal w pełni ograniczają ból podczas zabiegów.

 

 

Redaktor Agicor.pl