Menu

Estetyczne, sztuczne uzębienie

Utrata zębów jest problemem dla wielu osób zwłaszcza w młodym czy średnim wieku. W tym czasie większość osób jest jeszcze aktywna zawodowo czy towarzysko, co jednocześnie przekłada się na chęć posiadania ładnego wyglądu, który wpływa na codzienne życie takich pacjentów. Z tego powodu ubytki zębowe warto jest uzupełniać przy wybraniu takiej metody, która pozwala z jednej strony na zachowanie ładnego wyglądu a jednocześnie na zapewnienie również komfortu użytkowania sztucznych zębów. Jedną z metod, która jest powszechnie stosowna przy uzupełnianiu braków w uzębieniu zaliczają się implanty zębów.

Stosowania implantów przede wszystkim jest metodą, która pozwala na uzyskanie zębów, które wyglądają niemal tak samo jak zęby naturalne a jednocześnie ich użytkowanie nie odbiega od tego jak zachowują się zęby naturalne. Z tego powodu dla wielu osób jest to znacznie lepsza metoda leczenia w stosunku do decydowania się na uzupełnienie braków uzębienia protezami. Oczywiście przy większych ubytkach zastosowanie protez bywa konieczne. Jednak implanty zębów to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się przy pojedynczych ubytkach zębowych. Obecnie stosowane materiały pozwalają na wykonanie zabiegów, które pozwalają na zapewnienie trwałego użytkowania zębów sztucznych a jednocześnie wyglądu takich zębów, które praktycznie nie odbiega od naturalnych zębów.

Implanty nie wymagają w stosunku do protez wyjmowania ich, czy też stosowania klejów w celu zapewniania właściwego zachowania się protezy . Dla wielu pacjentów proteza nie jest wygodnym rozwiązaniem i jej stosowanie prowadzi do dyskomfortu. Z tego powodu, gdy można zastosować implanty wielu pacjentów woli decydować się na przeprowadzenie zabiegu wszczepiania implantów.

 

 

Redaktor w Agicor.pl