Menu

Dieta szpitalna

O diecie szpitalnej krążą już całe legendy. Przede wszystkim jest to dosłownie rozumując dieta, dlatego, że nie znam nikogo kto by na takiej diecie przytył, raczej można na niej jedynie schudnąć, co akurat dla niektórych pacjentów wychodzi jedynie na zdrowie. Na przykład niektórzy pacjenci, zwłaszcza ci,którzy cierpią na otyłość, a przez nią z kolei na choroby takie jak naprzykład choroby serca, miażdżycę, choroby stawów i tak dalej, powinni być raczej wdzięczni szpitalnej diecie za to, że jest ona taka uboga i pozwala na dłuższą metę zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Jeśli natomiast chodzi ogólnie o opinię na temat diety szpitalnej jako całości to jest ona niestety w przeważającej większości publicznych placówek medycznych, zdecydowanie zbyt uboga, aby człowiek chory mógł po niej nabrać sił i wyzdrowieć. Generalnie ludzie, którzy często przebywają w szpitalach, w publicznych szpitalach i z którymi miałam styczność i mogłam zapoznać się z ich opinią, nigdy nie mówią dobrze na temat diety szpitalnej, nigdy nie jest ona na tyle dobra by podbudować wyczerpany chorobą organizm, nigdy nie jest ona syta, jest to jedynie jakaś niewielka namiastka tego, co powinni spożywać chorzy pacjenci szpitali.

Oczywiście w przypadku prywatnych klinik leczniczych sprawa wygląda całkowicie inaczej, dlatego, że pacjenci takich miejsc mają prawo osobiście decydować o tym co będą jedli i zostanie im to dostarczone, oczywiście wybierają z obowiązującego w danej klinice menu.

 

Redaktor Agicor.pl