Menu

Traktowanie pacjenta

Niestety w naszym kraju, obecnie, pacjent jest oczywiście na przegranej pozycji i zdecydowanie przegrywa w walce z naszą nowoczesną służbą zdrowia, zarówno z samym personelem, w bezpośrednim kontakcie, jak i pośrednio, z całym systemem służby zdrowia. Traktowanie pacjentów pozostawia naprawdę bardzo, ale to bardzo wiele do życzenia. Obecnie mamy do czynienia niestety z bardzo trudną i bardzo dziwną sytuacją, jaką jest stałe domaganie się naszej polskiej slużby zdrowia, oczywiście tej państwowej, publicznej, jakichś niebotycznych sum pieniędzy za swoją pracę, całkowicie nieuzasadnione.

Nie możemy przecież kierować się jedynie zarobkami w poszczególnych zawodach w Stanach Zjednoczonych czy generalnie we wszystkich krajach wysoko rozwiniętych, gdzie gospodarka jest na tyle silna i na tyle bogata, że stać ją na większe pensje dla poszczególnych zawodów państwowych, publicznych niż jednak ma to miejsce w tych krajach mniej, słabiej rozwiniętych, jak naprzykład Polska właśnie.

Traktowanie pacjentów powinno diametralnie się zmienić jeśli chodzi o tą publiczną służbę zdrowia, dlatego, że to przecież tak naprawdę z naszych własnych składekzdrowotnych finansowane jest nasze leczenie, nasze przebywanie w szpitalach, nasze wizyty u lekarzy, gdybyśmy nie chodzili do lekarzy, nie mieliby oni pracy, zatem nic by nie zarobili, powinni się zatem cieszyć, że mają pacjentów i traktować ich z godnością a nie totalnie z góry i byle jak jak to niestety obecnie ma miejsce.

 

Redaktor Agicor.pl