Menu

Guarana- idealna dla sportowców

Guarana to roślina rosnąca w dżungli amazońskiej, bogata w witaminy, minerały, przeciwutleniacze i kofeinę. Tym, co wyróżnia kofeinę z guarany jest jej wolniejsze wchłanianie, co gwarantuje jej dłuższe działanie pobudzające.

Guarana stymuluje pracę ośrodkowego układu nerwowego, dbając o dobre samopoczucie, doskonałą koncentrację i pamięć. Przyspiesza również metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

Działając termogenetycznie, skutecznie zwiększa intensywność lipolizy, ponadto stymuluje wydzielanie kortyzolu- hormonu o działaniu katabolicznym. Pobudzając receptory adrenergiczne, kofeina niweluje uczucie zmęczenie, co w połączeniu z jej działaniem pobudzającym na układ sercowo- naczyniowy, czyni z niej doskonałą suplementację wspomagającą wysiłek fizyczny.

Ekstrakt z guarany polecany jest zwłaszcza podczas uprawiania sportów siłowych, które cechuje krótkotrwały, ale bardzo intensywny wysiłek. Nie bez powodu guarana jest składnikiem wielu suplementów odchudzających oraz przedtreningowych odżywek dla sportowców. Znacząco wspomaga aktywność fizyczną i odchudzanie. W ekstrakcie z guarany każdy znajdzie również wiele witamin i minerałów, pobudzających wszystkie procesy komórkowe i zapobiegające niedoborom pokarmowym, często towarzyszącym procesowi odchudzania czy intensywnym treningom. Potrzebujesz pobudzenia i wzmocnienia przed treningiem? A może brakuje Ci koncentracji i wymagasz wzmocnienia pamięci i usunięcia znużenia myślowego? Guarana to suplement dla Ciebie.

 

Redaktor Agicor.pl