Menu

Wybór odpowiedniego psychologa

Poradni psychologiczno-pedagogicznych na rynku jest bardzo dużo, jednak wybór odpowiedniego psychologa wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Wybór odpowiedniego specjalisty jest bardzo ważne ponieważ jego pomoc może mieć niebagatelny wpływ na rozwiązanie problemu, natomiast kiepski psycholog może dodatkowo spowodować pogłębienie się stanu, w jakim się znajdujemy.


Jak znaleźć dobrego psychologa?
Każda poradnia psychologiczno-pedagogiczna pozwala sprawdzić jacy psychologowie w niej przyjmują. Dzięki temu można bez problemowo sprawdzić ich kwalifikacje. Im lepszą szkolę oni ukończyli i uzyskali certyfikaty tym lepiej to będzie świadczyło o ich umiejętnościach. Warto sprawdzić także czy konkretny psycholog specjalizuje się w rozwiązywaniu problemu jaki nas trapi. Kolejną pomocą będzie po prostu umówienie się na pierwszą próbną wizytę u konkretnej osoby. Nie z każdym będziemy umieli się dogadać i powierzyć mu swoje sekrety. Dzięki temu można trafić na odpowiedniego specjalistę.

Sprawdzenie czy dana osoba jest odpowiednia
Nawet jeżeli pierwszy kontakt z daną osobą będzie dobry i będzie ona miała niezłe opinie to warto zadać sobie kilka pytań, które pokażą czy dany psycholog jest dla nas odpowiedni. Trzeba odpowiedzieć sobie czy czujemy się dobrze w jego towarzystwie, czy nas słucha, czy nas akceptuje, a także czy nie wyciąga zbyt pochopnych wniosków i stara się nam pomóc.

Jak widać kwestii, które wpływają na wybór dobrego psychologa jest bardzo dużo i trzeba przeanalizować je wszystkie zanim wybierze się psychologa i poradnie psychologiczną.

Redaktor w Agicor.pl