Menu

Doświadczony kardiolog na wagę złota

W dzisiejszych czasach bardzo duży wzrost tempa życia społeczeństwa oraz rozwój technologii sprawiły, że ludzie coraz częściej zmagają się z różnego rodzaju chorobami układu krążenia oraz serca. Taka sytuacja może być bardzo niebezpieczna, ponieważ często prowadzi do nieodwracalnych uszczerbków na zdrowiu, a często również do śmierci. Przede wszystkim w takiej sytuacji niezbędne są odpowiednie okresowe badania oraz wizyty u specjalistów. Doświadczony kardiolog bowiem służy pomocą i radą w każdej sytuacji, przez co można zwracać się do niego z każdą, nawet najmniejszą wątpliwością. Gwarantuje on pomoc z każdym schorzeniem, a zaproponowany przez niego sposób leczenia na pewno wpłynie pozytywnie na komfort codziennego życia.

Schorzenia układu krążenia, takie jak na przykład miażdżyca, są niezwykle uciążliwe i mogą powodować nieodwracalne skutki dla naszego organizmu. Niektóre z nich mogą prowadzić do zawału serca, który jest ogromnym obciążeniem i bardzo negatywnie wpływa na nasz stan zdrowia. Kardiolog, po wykonaniu odpowiednich badań, może zalecić odpowiednią terapię, która pozwoli poprawić ogólną kondycję organizmu. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na swoje zdrowie, ponieważ to właśnie ono jest w życiu najważniejsze.

KARDIOLOG W KIELCACH: http://kardiolog-kielce.com

Objawy chorób serca

Choroba wieńcowa, zastoinowa niewydolność serca, zawał serca - każdy rodzaj problemów serca, wymaga innego leczenia, ale mogą mieć podobne znaki ostrzegawcze. Kardiolog radzi, że ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby otrzymać prawidłową diagnozę oraz natychmiastowe leczenie. Warto więc się nauczyć rozpoznawać objawy, które mogą sygnalizować chorobę serca. Kardiolog wskazuje, że powinniśmy zadzwonić do lekarza, jeśli zaczynają się nowe objawy lub staną się częstsze i poważniejsze.

Najczęstszym objawem choroby wieńcowej jest bolesna dusznica lub ból w klatce piersiowej. Dusznica bolesna (po łacinie angina) może być opisana jako dyskomfort, uczucie ciężkości, ciśnienie, tępy ból, pieczenie, uczucie pełności, wyciskanie lub bolesne uczucie w klatce piersiowej. Może być mylona z niestrawnością lub zgagą. Może być także odczuwalna w barkach, ramionach, szyi, gardle, szczęce lub plecach. Do innych objawów choroby wieńcowej możemy zaliczyć: duszność, kołatanie serca (nieregularne bicie serca), szybsze bicie serca, zawroty głowy lub osłabienie, nudności i pocenie. Z kolei do objawów ataku serca możemy zaliczyć: dyskomfort, ciśnienie, ciężkość lub ból w klatce piersiowej, ramion lub poniżej mostka, dyskomfort, promieniujący do pleców, żuchwy, gardła lub ramienia, uczucie pełności, niestrawność lub uczucie dławienia (jak przy zgadze). 

Redaktor Agicor.pl